Обработват дървета срещу вредители
Обработка срещу вредители по декоративните трайни храсти и дървесната растителност ще бъде извършена от днес (22 юни) до сряда (24 юни) на територията на община Силистра. Това съобщават от администрацията.
Третирания ще има както в областния град, така и в селата Айдемир и Калипетрово. За да се избегнат високите дневни температури и за по-голямо удобство на гражданите, дейностите ще се извършват изцяло в нощните часове – между 22 ч. и 5 ч.
Основната цел на пръскането е ограничаването и борбата с опасни вредители по растителността – като американска бяла пеперуда, кестенов молец, листни въшки и др.
Община Силистра уточнява, че използваните препарати „Дипел ДФ“ и „Акарзин“ са сертифицирани и напълно безопасни за здравето на хората, домашните животни и пчелите.